2022 m.
2022-ieji – karo metai – negrįžtamai pakeitė pasaulį, juos išgyvenome dar labiau susitelkę. Nesuvokiamas žiaurumas sukrečia ir nepalieka abejingų Ukrainai. Džiaugiamės mūsų komandos nare tapusia vaikų psichologe iš Lvivo Iryna Olenčuk. Įgyvendinome Vilniaus m. savivaldybės dalinai finansuojamą projektą „Drauge randame kelią: psichologinės pagalbos prieinamumo gerinimas mažas pajamas gaunantiems vilniečiams”, kurio metu teikėme nemokamas konsultacijas vaikams, paaugliams ir jų tėvams, taip pat dviejų specialistų (vaikų ir suaugusių) konsultacijas visai šeimai, remiantis nauju šeimų konsultavimo modeliu, sukurtu sisteminės šeimos bei mentalizacija grįstos terapijos principais.
2021 m.
2021-aisiais Vilniaus šeimos psichologijos centras šventė savo dešimties metų gimtadienį. Šis etapas buvo nuostabus ir sudėtingas laikas auginant svajonę, kūrybiškai ieškant kelio į sėkmę, kartais nuklystant nuo jo, įgaunant išminties, kantrybės, sutelktumo, rūpesčio. Koja kojon su mumis ėjo mieli kolegos, kurie jungėsi prie mūsų vis didėjančios komandos ir kartu augino Centrą.
AČIŪ: be jūsų visų laiko, darbo, noro eiti kartu Centras šiandien nebūtų tuo, kuo tapo per šiuos metus. Džiaugiamės įveikę viso dešimtmečio iššūkį drauge ir nekantraujame toliau atrasti naujas svajones! Dėkojame mūsų klientams, pasitikėjusiems mumis bei leidusiems lydėti juos asmeninėse kelionėse į save ir kartu mokytis. Jūs padedate mums augti ir žiūrėti į priekį!
2020 m.
2020–ieji visam pasauliui atnešė netikėtų pokyčių. Prasidėjusi pandemija bei Lietuvoje paskelbtas pirmasis karantinas privertė greitai persiorientuoti ieškant sprendimų, kaip perkelti psichologines konsultacijas į internetinę erdvę, o visą centro darbą – į nuotolį. Įsitikinome, kad mūsų komandos tradicijos – susirinkimai, supervizijų ir intervizijų grupės – palaikė, suteikė stabilumo ir susitelkimo visiems kartu įveikti nežinomybę ir greitai prisitaikyti prie naujos realybės. Stengėmės kiek įmanoma tęsti taip reikalingas konsultacijas tiesioginiu ir nuotoliniu būdu, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, tuo pačiu rūpindamiesi ir mūsų darbuotojų gerove. Metų gale VU Klinikinės psichologijos magistrantūros studentai mūsų centre pradėjo atlikti profesinę praktiką. Artėjant dešimtajam VŠPC gimtadieniui vis dažniau susimąstome – ką nuveikėme, įveikėme ir pasiekėme bei kur link eisime toliau…
2019 m.
2019-taisiais Centras išgyveno reikšmingus pokyčius – aštuonerius metus VŠPC vadove buvusią Laurą lapkričio mėnesį pakeitė Vaida. Svarbiausias VŠPC tikslas išlieka toks pat: kurti šeimos ir vaikų psichoterapijos kompetencijų centrą, kuriame teikiama kvalifikuota psichologinė pagalba suaugusiems, vaikams, paaugliams, poroms, šeimoms, prisidedant prie Lietuvos žmonių psichikos sveikatos gerinimo. Toliau teikėme psichologines konsultacijas gyvai ir internetu, vedėme seminarus specialistams, užsiėmimus mergaitėms VšĮ „Paauglės akademija“, vykdėme Erasmus+ programos finansuojamo tarptautinio projekto „Šeimos mentorius bendruomenėje – kompetencijos ir pasirengimas pripažinimui“ veiklas.
2018 m.
Vasario 8 d. šventėme Vaikų ir paauglių padalinio, kurį meiliai vadiname VIPP’iuku, penkerių metų sukaktį. Džiaugiamės susibūrusia vaikų psichologų bei psichoterapeutų komanda, vis didėjančiomis galimybėmis vaikams ir paaugliams teikti psichologinę pagalbą bei ilgalaikę psichoterapiją. Spalio mėn. kartu su partneriais iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Ispanijos pradėjome vykdyti Erasmus+ programos finansuojamą tarptautinį projektą „Šeimos mentorius bendruomenėje – kompetencijos ir pasirengimas pripažinimui“. Pradėjome teikti konsultacijas internetu, plėsdami psichologinės pagalbos galimybes iš Lietuvos išvykusiems žmonėms, bei vesti užsiėmimus VšĮ „Paauglės akademija“.
2017 m.
2017-taisiais tęsėme pradėtas veiklas: vyko dvi psichoterapinės grupės vaikams ir paaugliams, teikėme profesinę priežiūrą „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ darbuotojams, vedėme seminarus tėvams Molėtų rajone. Be to, parengėme net aštuonis pranešimus konferencijose, įvairiomis temomis pasisakėme žiniasklaidoje.
2016 m.
2016-tųjų rugpjūčio 25 d. Vilniaus šeimos psichologijos centras šventė penkerių metų gimtadienį. Per visus šiuos tuos metus mes plėtėme psichologinės pagalbos galimybes šeimoms, organizavome psichologines grupes, vedėme seminarus tėvams ir pedagogams, kvietėme lektorius vesti renginių specialistams. Gimtadienio šventė buvo smagi proga stabtelėti, prisiminti įgyvendintas svajones ir nuveiktus darbus, pasidžiaugti kūrybingu ir dinamišku kolektyvu, susitikti su kolegomis bei partneriais. Pasvajoti apie ateities idėjas ir planus… Kai kurios akimirkos liko užfiksuotos VŠPC atsiminimų albumo nuotraukose.
2015 m.
2015 m. kovo mėn. pradėjome bendradarbiauti su VšĮ „Skudutiškio akademija“: prisidėdami prie įgalinančių paslaugų kūrimo šeimoms kaimo vietovėse Molėtų ir Utenos rajonuose, per metus parengėme ir įvykdėme įvadinį šeimos mentorių kursą specialistams, dirbantiems su vaikais ir šeimomis. Be to, pradėtas bendradarbiavimas su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi, toliau vyko renginiai specialistams, dirbantiems su vaikais ir suaugusiais.
2014 m.
Nuo 2014-ųjų Vaikų ir paauglių padalinyje organizavome grupes: vyko grupė tėvams, 9-10 m. berniukų ir 8-10 m. mergaičių psichologinės grupės, bendravimo grupės paaugliams. Per šiuos metus išsiplėtė bendradarbiavimas su VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“: pradėjome teikti ilgalaikę psichoterapiją gilias psichologines traumas patyrusiems paaugliams.
2013 m.
2013 m. pradžioje įvyko struktūrinė centro plėtra: siekdami didinti psichologinių bei psichoterapinių paslaugų vaikams ir paaugliams prieinamumą, įsteigėme Vaikų ir paauglių padalinį. Centre organizavome renginius su kviestiniais lektoriais, vedėme seminarus tėvams ir pedagogams, konferencijose skaitėme pranešimus, pasisakėme žiniasklaidoje.
2011 – 2012 m.
2011 m. rudenį įrengus vaikų, suaugusių ir šeimų konsultacijoms skirtus tris kabinetus, iki 2012 m. pabaigos centro veikla įsibėgėjo: teikėme psichologines konsultacijas, vedėme seminarus, organizavome renginius specialistams su kviestiniais lektoriais, pasirašėme bendradarbiavimo sutartis. Nuo pat Centro įkūrimo pradžios siekėme teikti konsultacijas už mažesnę socialinę kainą vaikams ir suaugusiems, kuriems būtinai reikia psichologinės ar psichoterapinės pagalbos.