lt en

Šeimos mentorystė

Savo darbe nuolat susiduriame su įvairius sunkumus išgyvenančiomis šeimomis. Nesvarbu kur gyvena šeima – mieste ar kaimo vietovėje – pagalba turi būti kuo arčiau jos. Kartu su mūsų partneriu VšĮ Skudutiškio akademija ėmėme vystyti šeimos mentorystės idėją, kuri per keletą metų pamažu įgavo aiškesnius kontūrus. Bendruomenėje esantis šeimos mentorius turi žinių ir įgūdžių kaip padėti šeimai, susiduriančiai su sunkumais ar išgyvenančiai sudėtingą krizinį laikotarpį. Šeimos mentorius gali konsultuoti, tarpininkauti, mokyti, dalintis informacija, teikti emocinę paramą. Jis padeda šeimai atrasti ir panaudoti vidinius bei išorinius resursus sunkumų sprendimui, nes ne mažiau svarbu padėti pamatyti viltį ir „palydėti“ šeimą sunkiu jai metu pagalbos link.

Erasmus +

2018-2021 m. dalyvavome tarptautiniame mūsų ilgamečio partnerio VšĮ Skudutiškio akademijos
inicijuotame Erasmus+ programos finansuotame projekte „Šeimos mentorius bendruomenėje –
kompetencijos ir pasirengimas pripažinimui“ („Family Mentor in community – competences and
readiness for recognition”). Per šiuos metus pasiekėme projekto tikslą: išgryninome šeimos mentoriaus idėją kaimo bendruomenėse, apibrėžėme šeimos mentoriaus funkcijas, veiklas, kompetencijas, paruošėme gaires šeimos mentoriaus kompetencijų ugdymui, savirefleksijos įrankį turimiems ir ugdytiniems įgūdžiams bei žinioms.

Mūsų partneriai

Mūsų partneriai šiame projekte: VšĮ Skudutiškio akademija (Lietuva, vadovaujantis projekto partneris), Fédération régionale Familles Rurales des Pays de la Loire (Prancūzija), Fundacja Agencji Sluzby Spolecznej (Lenkija), OÜ Vestifex (Estija), Instituto para el fomento del desarrollo y la formación S.L (Ispanija). Visi partneriai turi patirties suaugusiųjų mokyme ir teikia galimybes vietos bendruomenės nariams dalyvauti visą gyvenimą trunkančiame mokymosi procese, siūlydami įvairias suaugusiųjų mokymo paslaugas. Šiame projekte partneriai suvienijo savo žinias, patirtį ir kompetencijas tam, kad tarptautiniu mastu būtų apibrėžta šeimos mentoriaus bendruomenėje samprata ir tam reikalingos kompetencijos, kad būtų ieškoma, kaip turimus bendruomenės išteklius panaudoti teikiant reikalingą paramą šeimai.

Projekto įvykiai

Čia galite rasti straipsnį apie šeimos mentorystę, šeimos mentoriaus veiklos sritis, kuo jis gali būti naudingas šeimai ir bendruomenei.

Čia rasite psichologės-psichoterapeutės dr. Vaidos Kalpokienės parengtą straispnį apie specialistų nuostatas, kurios svarbios, dirbant su šeima.

2021 m. birželio 29 d. – liepos 2 d. dr. Vaida Kalpokienė kartu su partneriais iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Ispanijos dalyvavo nuotoliniuose tarptautiniuose mokymuose, kurie buvo skirti pasiruošti intelektualinio produkto „4 žingsnių savirefleksijos įrankis šeimos mentoriams“ diegimui. Partneriai aptarė savirefleksijos metodo taikymą kompetencijų įsivertinimui ruošiantis tapti šeimos mentoriumi, kompetencijų įsivertinimo modelio pritaikymą elektroninei erdvei. Projekto partneriai dalinosi grįžtamuoju ryšiu apie naujų mokymosi įrankių testavimą. Dėl pandemijos nukėlus projekto pabaigą, iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. galutinai pritaikysime šeimos mentoriaus kompetencijų įsivertinimo modelį nuotoliui. 

2020 m. rugsėjo 17 d. Trakuose vyko sklaidos renginys, skirtas  tarptautinio Erasmus+ projekto “Šeimosntmeorius bendruomenėje – kompetencijos ir pasirengimas pripažinimui” rezultatų pristatymui. Jo metu VšĮ Vilniaus šeimos psichologijos centro vadovė dr. Vaida Kalpokienė kartu su Nijole Butkevičiene, mūsų partnerio “Skudutiškio akademija” vadove, pristatė rengiamą šeimos mentoriaus kompetencijų įsivertinimo modelį, kalbėjo apie šeimos mentorystę bendruomenėje bei tolesnio profesinio augimo kelią.

2019 m. spalio 14-15 d. dr. Vaida Kalpokienė dalyvavo tarptautiniame partnerių susitikime Valjadolide, Ispanijoje, kur buvo toliau diskutuojama apie šeimos mentoriaus kompetencijas ir jų įsivertinimo galimybes, aptartos tolesnės projekto veiklos. 2019 m. pabaigoje bus baigtas rengti „Šeimos mentorių kompetencijų gidas“, kuriame pateikiama šeimos mentorystės bendruomenėje samprata, šeimos mentoriaus vaidmenys, funkcijos, kompetencijos bei jų įvertinimas. Šio gido pagrindu pradėtas rengti interaktyvus įvertinimo ir įsivertinimo įrankis, padėsiantis organizacijai ir būsimam šeimos mentoriui įsivertinti turimas kompetencijas bei pasiruošti įvertinimui.

2019 m. birželio 10-13 d. Vaikų ir paauglių padalinio vadovė dr. Vaida Kalpokienė dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Narvoje, Estijoje. Čia kartu su projekto partneriais buvo dalinamasi šalių patirtimi ir nacionalinių sesijų rezultatais. Įdomios ir turiningos diskusijos sugulė į kuriamą šeimos mentorystės sampratą, kurioje ryškėja šeimos mentoriaus apibrėžtis, veiklos, vaidmenys, kompetencijos.

2019 m. kovo 15 d. Skudutiškyje (Molėtų raj.) vyko nacionalinė sesija. Čia mūsų centro Vaikų ir paauglių padalinio vadovė dr. Vaida Kalpokienė, psichologė Julija Davidonienė, partneriai iš “Skudutiškio akademijos” bei specialistai, dirbantys su šeimomis, gilinosi į šeimos mentoriaus apibrėžtį ir veiklas. Apibendrinti nacionalinės sesijos duomenys bus pristatyti tarptautinėje mokymų savaitėje Narvoje (Estija) birželio mėnesį, toliau kuriant šeimos mentorystės koncepciją.

 

Susisiekite su mumis:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku