Kaip padėti sau jaustis geriau koronaviruso pandemijos metu

Rūpinkitės savo pačių psichine sveikata, nes tik pasirūpinę savimi galėsite padėti kitiems savo artimiesiem:

  • Skirkite asmeninio laiko sau. Susikurkite erdvę, kur galėtumėte bent kelias minutes pabūti vieni ir atgauti pusiausvyrą.
  • Prioritetas – sveiki pasirinkimai: sveika mityba, pakankamas miego valandų skaičius ir fizinis aktyvumas.
  • Būkite realistiški. Nekelkite per didelių reikalavimų sau. Venkite perdegimo ir pervargimo. Atminkite, kad susiduriate su situacija, kuriai nėra parašyta vadovėlio. Jūs darote geriausia, ką galite šiuo sudėtingu laikotarpiu.
  • Nustatykite ribas. Rekomenduojama emocinė distancija nuo žmonių, kurie savo žinutėmis jums kelia paniką ir eskaluoja blogiausius scenarijus. Paspauskite „Netrukdyti“ mygtuką. Visada galėsite su šiais žmonėmis susisiekti, kai bus ramiau.
  • Grįžkite prie veiklų, kurios jums kelia džiaugsmą. Gal turite seniai pamirštų hobių ar veiklų, o gal visada norėjote išmokti kažką naujo, bet negalėjote tam skirti laiko. Kai veikiate atsižvelgdami į savo pačių poreikius – užpildote savo emocijų indą ir esate pasiruošę suteikti nusiraminimą ir rūpestį kitiems šeimos nariams. Jeigu pamirštate, paminate savo poreikius – galiausiai išeikvojate emocinę energiją ir pasiekiate lūžio tašką, kada nebelieka jėgų nei sau, nei kitiems.
  • Sudarykite taikos sutartį su nežinomybe. Mes nežinome, kas nutiks ir kiek laiko tai tęsis, kaip ši koronaviruso pandemija pasibaigs. Tačiau žinome, kad nerimas nepakeis galutinio rezultato. Mokymasis, kaip susidoroti su kylančiu dėl nežinomybės nerimu yra galingas emocijų reguliacijos įgūdis, kurį norime perduoti savo vaikams. Dabar labai lengva leisti gąsdinantiems ateities vaizdiniams okupuoti mintis. Taigi sutelkime dėmesį į dabartį ir stenkimės kiek įmanoma išlikti ramūs!

Parengta pagal:

https://www.bbc.com/news/uk-51734855

https://www.place2be.org.uk/about-us/news-and-blogs/2020/march/coronavirus-supporting-children-who-may-be-especially-vulnerable/

https://childmind.org/coping-during-covid-19-resources-for-parents/

https://www.annafreud.org/what-we-do/anna-freud-learning-network/coronavirus/

Dalintis

Kitos naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku